Ronaldo z oprsnico pomagal Portugalski do zmage nad Irsko na ogrevalnem turnirju Euro

Comments · 47 Views

Cristiano Ronaldo je v drugem polčasu dosegel dva zadetka v svojem morda zadnjem mednarodnem nastopu na domačih tleh, saj je Portugalska v torek na zadnjem ogrevanju za Euro 2024 premagala Irsko s 3:0.

Domači so povedli v 18. minuti, ko je João Félix po dobro izvedenem kratkem kotu Adam Lang Nogometni dresi po meri zabil žogo v mrežo, štiri minute pozneje pa je Ronaldo opozoril na svojo namero, ko je odbit prosti strel od daleč odbil.

39-letnik se ni dal motiti in je na začetku drugega polčasa z levo nogo dosegel sijajen gol, nato pa ob uri igre dodal še enega in v 207 nastopih za svojo državo dosegel 130 mednarodnih golov.

Po letošnjem turnirju v Nemčiji so se pojavila ugibanja, da bo Ronaldo, ki je Poceni Irska Nogometni dresi  na svojem prvem Euru igral leta 2004, leta 2016 pa je turnir osvojil, končal mednarodno kariero ali morda celo povsem opustil nogomet, vendar je njegov soigralec Rúben Neves dejal, da ima še vedno pomembno vlogo.

"Fenomenalen. Nimam besed, s katerimi bi opisal, kako je igrati z njim. Danes je dosegel še dva gola, zelo dobro je končal ogrevanje za Irska Otroške nogometne majice Euro, zato so pričakovanja zelo velika," je Nevez povedal za irsko televizijsko postajo RTE.

"Vemo, da bo dal 200 odstotkov od sebe, da bi pomagal reprezentanci, in seveda računamo na to, da bo dosegel še več golov," je dodal.

Portugalska bo svojo kampanjo za Euro 2024 v skupini F začela čez teden dni v Leipzigu proti Češki, nato pa se bo pomerila s Poceni Nogometni dresi Turčijo in Gruzijo.